Aneta Wojciechowska

Aneta Wojciechowska

ANETA WOJCIECHOWSKA - ABSOLWENTKA WYDZIAŁÓW: DZIENNIKARSTWA I NAUK POLITYCZNYCH ORAZ ADMINISTRACJI NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM.

DZIENNIKARKA, PASJONATKA FOTOGRAFII I ARCHITEKTURY, FELIETONISTKA.

Neutralna baza

komentarzy: 0
17 Czerwiec 2016

Posadzka w projekcie architektonicznym biura to bardzo ważny punkt. To część szkieletu, na którym bardzo często buduje się wystrój wnętrza. Warto zastanowić się zatem nad doborem materiału, aby zapewnić nie tylko sukces dekoratorski, ale także ponadczasowość. Propozycją architektów w takiej sytuacji jest wykorzystanie neutralnej bazy kolorów, zawierającej: szarości, beże czy  brązy.

Wspomniane kolory dobrze jest zastosować w częściach wnętrz rzadziej wymienianych, jak podłogi czy ściany. Dla nadania charakteru pomieszczeniu wystarczy zastosować mocny kolor w rzeczach, które łatwo zastąpić. W przypadku dodatków można pobawić się nie tylko kolorem, ale także tkaninami czy formą.

W biurach, gdzie miejsce powinno sprzyjać koncentracji, należy unikać kolorów, które wprowadzają rozdrażnienie czy melancholię. Kolorystyczne szaleństwa bywają często męczące  a pierwszy efekt zaskoczenia szybko zamienia się w irytację.

Warto pamiętać, że mniej nasycone barwy powiększają optycznie pomieszczenie. Poczucie przestrzeni i świeżości uspokaja i pobudza do pracy. Kolory neutralne można dowolnie zestawiać między sobą oraz z innymi barwami. Ciekawie wyglądają w połączeniu z meblami z naturalnego drewna, z roślinami czy podłogami drewnopodobnymi. Dobrym dodatkiem są także metal i szkło.

Dostarczone przez Polflor Sp. z o.o. wykładziny z kolekcji Shaw Contract Group odnalazły się znakomicie w nowych wnętrzach firmy Maxus Poland oraz GroupM Sp. z o.o[1].  w Warszawie.

W przypadku firmy Maxus Poland, szary wystąpił w kilku połączeniach kolorów. Dobrze prezentował się zarówno w zestawieniu z czerwienią, zielenią, żółcią jak i z kolorem niebieskim.

W drugiej z wymienionych firm kolory neutralne połączono z intensywnym kolorem granatowym w pokojach i recepcji oraz z radosną, ciepłą żółcią w kuchni i jadalni.

Architektura wnętrz to sztuka iluzji. Dobry iluzjonista potrafi wprowadzić odbiorcę w zachwyt, podobnie jak architekt, który użyje odpowiednich kolorów w odpowiednim miejscu. Zachęcam do zainspirowania się.[1] Projekt: Workplace Solutions Sp. z o.o.

 

Kategorie: Realizacje

GOŚCIU W PARKU

komentarzy: 0
16 Maj 2016

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!

 

Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,

 

Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie

 

Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.[1]

 

Rozglądam się i szukam wejścia do biura. Gdzież ten park? Zdaje się, że w nim stoję... zieloniutka, krótko przystrzyżona trawa, wokół nie widzę lip, ale platany, sosny i bluszcze. Szklany budynek skąpany w słońcu, ukryty w zieleni. Tutaj znajduje się siedziba Espes Office, która zorganizowała w dniach 12-13 maja br prawdziwy spacer po parku. Wnętrza biura niemalże połączone z zielenią otoczenia, oddzielone od niej jedynie szybą. Wykładziny dywanowe dostarczone przez poznańską firmę Polflor, bardzo dobrze wkomponowują się w otoczenie. Nie przypadkowo zaprezentowano w tych dniach najnowszą kolekcję płytek dywanowych The Park firmy Shaw Contract Group. Szeroka paleta wzorów i kolorów ułatwia zaproszenie natury do wnętrza biura. Dzięki prezentowanym wykładzinom oraz giętym ściankom działowym Espes Pejzaż, wyznaczono tutaj strefy dla poszczególnych działów firmy. Ze względu na odmienny charakter pracy w strefach, są one od siebie odizolowane akustycznie, jednocześnie zachowując cechy typu open-space.[1] Jan Kochanowski: NA LIPĘ

 

Tuż przy wejściu uwagę moją zwraca ciekawy fotel z daszkiem, który natychmiast zachęca do odpoczynku. Siadam i myślę za Konfucjuszem, że dobrze jest wybrać sobie taką pracę, jaką lubisz, aby nigdy nie być zmęczonym. Jeśli jednak nie masz tyle szczęścia a zmęczenie dopada cię niemal codziennie... twoje życie to ponad 40 może 50 godzin tygodniowo na tym samym krześle - to co wtedy? Wtedy zrób wszystko, aby otoczenie koiło twoje nerwy. Jeśli nie możesz wybrać się teraz do parku - zaproś park do siebie. Sprawdź jak nowa przestrzeń poprawi ci samopoczucie i doda energii do działania. Wyobraź sobie, że jutro będziesz pracował wśród drzew. Usiądziesz wygodnie pod jednym z nich, na miękkiej wykładzinie trawy. Wokół ciebie zioła, nad tobą korona zielonych liści lipy... Tu zawżdy chłodne wiatry z pola zawiewają, Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają... hmm...przyjemnie... jeszcze małe ciasteczko… maleńkie.

 

 

ps

byłeś już dziś na spacerze… Gościu?

 

 

---------------

Ekspozycję Biuro|Park można odwiedzać w Espes Office Sp. z o.o.,Opacz-Kolonia, 05-816 Michałowice,ul. Ewy 4.

Najlepiej po wcześniejszym umówieniu spotkania :  biuro@espesoffice.pl  lub Grzegorz Koch ( Polflor, wykładziny z kolekcji The Park )  tel: 605 722 625

Kategorie: Realizacje

BAŚŃ O POZNAŃSKIM ŚNIE

komentarzy: 0
11 Kwiecień 2016

Dawno, lub nie tak dawno temu, w historycznej stolicy Wielkopolski, gdzie swego czasu silnie zmieniono sieć hydrograficzną - zasypano małe cieki, a dolny bieg Bogdanki, Segankę czy Wierzbak wprowadzono do kanalizacji miejskiej. Zredukowanej liczby odnóg nie mogła także długo odżałować rzeka Warta. Płakała i brzegi swe z rozpaczy załamywała. Trwało to bardzo wiele lat I trwałoby do dziś dnia, gdyby nie pomysł pewnej poznańskiej firmy.

 

Postanowiono, że łzy zapłakanej Warty, bez kilku odnóg wszakże, zasilą potok żródłowy Białej I Czarnej Wisełki na zachodnim stoku Baraniej Góry. Nikt nie spodziewał się jednak, że łez będzie tak wiele, że z małych żródeł powstanie olbrzymia rzeka – o której rozpisywałby się nawet Wincenty Kadłubek. Wody nowej rzeki rozlewały się po terenach w poszukiwaniu matki – Warty. Wiele wody upłynęło nim dotarła na północną część terenów rodu Piastów. Tam w okolicach Płocka, Torunia I Bydgoszczy podejmowała próby powrotu do Warty, ale pogubiwszy się pod Bydgoszczą, nigdy już nie odnalazła drogi do celu. Próbowała jeszcze powrócić, tworzyła Leniwkę I Nogat, ale obniżenie terenu w okolicach Bałtyku zaprzepaściło na zawsze jej pragnienie. Na pomoc wyruszyła firma Polflor z Poznania, która postanowiła pozostawić ślady Wielkopolski na terenach zalanych wodami Wisły. Tak oto dotarli owi podróżni spod Twierdzy Poznań do stolicy kraju. Przy ulicy Chmielnej odnaleźli firmę Booking.com i tam postanowili zarezerwować nocleg. W nocy pozostawili około 600m2 wykładzin dywanowych, winylowych i kauczukowych z fabryk Shaw Contract Group, Polyflor Ltd i Artigo[1] i powrócili spokojnie na miejsce gdzie  przeciętna poznanianka żyje dłużej od mężczyzny o 6,5 roku.[1] Projekt wnętrz: Kulczyński Architekt Sp. z o.o.

 

W warszawskiej firmie pozostały wykładziny do złudzenia przypominające wody wielkiej rzeki, wijacej się w poszukiwaniu czegoś. Rzeka przepływa miedzy stanowiskami komputerowymi, zagląda do sal konferencyjnych odpoczywając tam chwilę, by w końcu dać ochłodę pracownikom posilającym się w kuchni. Stąd niedaleko już do nadmorskiej plaży, gdzie woda obmywa stopy a wiatr opowiada baśń o poznańskim śnie. Na pytanie czy warto było? – odpowiada tajemniczo: WARTA 

Kategorie: Realizacje

PUZZLOWA REWOLUCJA

komentarzy: 0
4 luty 2016

Stołeczne centrum wyprzedażowe Factory Ursus w czasie rozbudowy i rewitalizacji dotychczasowej części obiektu, wykorzystało około 5 000 m2 paneli i płytek winylowych Expona Commercial angielskiej firmy Polyflor Ltd., reprezentowanej w Polsce przez Polflor Sp. z o.o.  Wnętrza galerii zyskały nowy design a klienci komfort pod stopami.

Centrum outlet,  należące do hiszpańskiej grupy Neinver zlokalizowane jest w południowo – zachodniej części Warszawy. Otwarcia obiektu po rozbudowie dokonano we wrześniu 2015 roku. Wykładzinę położono bezpośrednio przed otwarciem, na etapie prac wykończeniowych. Projektem wnętrz zajęli się architekci z Pracowni Projektowej Archmo: Marcin Moldzyński i Jakub Wenda.

Panele i płytki Expona Commercial to extremalna odporność na zużycie z gwarancją do 15 lat. Sprawdzają się w intensywnie użytkowanych korytarzach centrów handlowych, szkolnych  jak i restauracjach, szpitalach czy klubach fitness. Jednocześnie dzięki powłoce PUR są łatwe w utrzymaniu czystości. Naturalne odwzorowanie drewna, kamienia czy betonu oraz prosty montaż i demontaż sprawiają, że płytki te spełniają wymagania projektantów i inwestorów. Według Jakuba Wendy z Archmo, wzory firmy Polyflor okazały się najciekawszymi wśród wiodących firm na rynku. Ich nieograniczone możliwości projektowe zadecydowały o wyborze i jak dodaje architekt: podczas wyboru wzoru wielkorotnie spotykaliśmy się z przedstawicielami inwestora firmy Neinver oraz Irus, project managerem,  architektem oraz zespołem zarządzającym układając wzory. Przekładaliśmy płytki jak puzzle w celu ustalenia optymalnego rozwiązania,

Zdaniem projektantów osiągnięty efekt całkowicie odmienił wizerunek Factory. Wybrane kolory doskonale komponują się z czernią, bielą oraz stalą nierdzewną stanowiącą wykończenie ścian pasażu. Świetnie prezentują się w blasku opraw dekoracyjnych – dodaje pan Jakub.

Wprowadzone do Factory nowe technologie, zastosowanie systemu BMS (Building Management System), regulacja sztucznego oświetlenia zależna od ilości światła słonecznego oraz rekuperacja energii cieplnej sprawiły, że Factory Ursus stało się obiektem nowoczesnym. Winylowe panele i płytki Expona posiadają szereg certyfikatów: BREE, DGNB, LEED, które predysponują je do zastosowania w takim budownictwie - ekologicznym i energooszczędnym.  Wykorzystane w Factory spełniły swoją rolę w miejscu w którym miała zajść rewolucja.

Kategorie: Realizacje