kolorowe podłogi

Playster - moc designu i koloru

komentarzy: 0
10 Kwiecień 2018

Playster to młoda i dynamicznie rozwijająca się firma z biurami w Nowym Jorku i Los Angeles, która zapewnia globalną usługę rozrywkową opartą na subskrypcji.  Pracownię  ACDF zaproszono do zaprojektowania nowej siedziby  przy ulicy Peel Street w Montrealu. Aby zapewnić swoim klientom otoczenie odpowiednie do ich energii i kreatywności, architekci przekształcili przestrzeń, wykorzystując moc designu i koloru. Ta strategia oferuje zalety koncepcji otwartego planu, a jednocześnie wykorzystuje istniejące ściany do tworzenia przestrzeni bardziej prywatnych. 

Architekci zaproponowali żywy wzór chromatyczny, który na nowo odkrywa przestrzeń o powierzchni 18 000 stóp kwadratowych. Z  logo firmy, zaczerpnięto  kolory, wykorzystując je blokowo na ścianach i podłogach tworzą silny efekt wizualny. Płynnie przechodzące kolory definiują określone strefy i zachęcają do spotkań zespołowych w otwartej przestrzeni,  stymulując poczucie przynależności pracowników ponieważ każdy dział ma swój własny kolor! Na podłogach wykorzystano wykładziny dywanowe z fabryki Shaw Contract, które okazały się dobrym rozwiązaniem pod względem koloru jak i właściwości ekologicznych.  Mieszkańcy mogą również łatwo kształtować swoje otoczenie do swoich potrzeb. Otwarta przestrzeń robocza ACDF dostosowuje się do małych sesji roboczych i do większych spotkań wymagających współpracy i kreatywności. Biały korytarz został wykorzystany do zrównoważenia silnej tożsamości barwnych obszarów. Podobnie jak kręgosłup łączy sale konferencyjne i łączy jasne sekcje ze sobą, a także funkcjonuje jako miejsce wytchnienia od żywej atmosfery biur.

 

Podczas projektowania biur Playstor architekci z  ACDF zwracali dużą uwagę na kwestie ekologiczne i ekonomiczne. Wykorzystano zastane ściany biurowca z lat osiemdziesiątych, zastosowano wysoce ekologiczne rozwiązania produktowe – wszystko by zaoszczędzić środki zarówno podczas przebudowy biura jaki później podczas jego eksploatacji.  Playster ma teraz elastyczne i stymulujące biura, w których kreatywna praca jest efektem udanych interakcji społecznych.

 

źródło: www.acdf.ca , materiały z fabryki

fot: Adrien Williams

Kategorie: Inspiracje

Vodafone Village - kauczukowe przedszkole.

komentarzy: 0
23 Kwiecień 2013

Vodafone Village w Mediolanie, to kolejna ważna realizacja w pełni oparta o rozwiązania ekologiczne, w której zastosowano wykładziny kauczukowe marki ARTIGO.

Vodafone Village  stanowią  trzy budynki: czternasto-, dwunasto- i dziesięciopiętrowy, oraz czwarty stanowiący przestrzeń wspólną. Trzy główne gmachy posiadające całkowicie kurtynowe elewacje wznoszą się wokół placu tworząc coś w rodzaju nowoczesnej „wioski” inspirowanej najstarszą włoską tradycją architektoniczną pozostając przy tym ucieleśnieniem najnowszych technologii. Ta imponująca budowla o powierzchni 67.000 metrów kwadratowych zaprojektowana, aby pomieścić 3000 pracowników, posiada szereg rozwiązań podnoszących jej ekologiczny charakter i zmniejszających o połowę jej oddziaływanie na środowisko. Koszt inwestycji to ponad 3.000.000 euro i jest ona największą inwestycją Vodafone w nieruchomości na świecie.

Projektanci ze Studio Dante O. Benini & Partners Architects, którzy stworzyli wnętrza Vodafone Village, wybrali wykładziny Futura i Unito (w następstwie innych realizacji Mondo) do niektórych przestrzeni komunikacyjnych i biur oraz różne odcienie Kayar do przedszkola – przestrzeni przytulnej i pełnej spokoju, niemniej zachęcającej do zabawy i pełnej śmiałych rozwiązań. Wybór podyktowany był oddziaływaniem na środowisko projektu oraz potrzebą zastosowania szerokiej palety kolorów, w szczególności w przedszkolu.

Vodafone Village– Mediolan, Włochy

Rok: 2012

Projekt:

P.R.P. (arch. Gantes e Morisi)

Studio Dante O. Benini & Partners Architects

Produkt: Kayar, Unito i Futura

Kolory:

Kayar: K17-K49-K64-K70-K71-K72

Futura: F454

Unito: U2914

Powierzchnia: 2800 m2

Kategorie: Inspiracje

Twórcze potrzeby kontra możliwości techniczne i materiałowe.

komentarzy: 0
12 Marzec 2013

Kiedy przychodzą do nas architekci wnętrz ze wspaniałymi projektami i wizjami wnętrz, zawsze pewne obawy budzi w nich to czy przyniesiony rysunek, wydruk, projekt albo pomysł można zrealizować. Posadzki w każdym pomieszczeniu są ważnym elementem, ale są takie obiekty gdzie czasami wręcz grają rolę najważniejszą – zdobią, bawią, informują czy przewrotnie odwracają uwagę. Projektanci, a wraz z nimi użytkownicy marzą już nie tylko o zamieszczeniu logo na podłodze, chcą kwiatów, zwierząt, odrealnionych wzorów, ba! domagają się nawet całych krajobrazów i historyjek na posadzkach i ścianach.

Wdzięcznym produktem do realizacji tych potrzeb twórczych jest Expressions Design Service świadczona przez Polyflor komputerowa usługa waterjet. Nie ma właściwie żadnych ograniczeń, co do kształtów, wzorów i obrazów, które można tworzyć za pomocą Expressions Design Service. Jeżeli potrzebna jest pomoc przy wizualizacji pomysłów, nasi projektanci opracują je i przedstawią w formie rysunków, które można zaprezentować klientom końcowym.

Po uzgodnieniu wzoru tworzymy komputerowo szczegółowy projekt posadzki, który uwzględnia materiały i kolory produktów Polyflor oraz kształty i wymiary każdego z poszczególnych elementów wzoru. Taki projekt jest następnie przedstawiany do akceptacji i ewentualnych poprawek.

Polyflor stosuje jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie skomputeryzowanych urządzeń tnących typu waterjet do przekształcania projektów w wykładzinowe „układanki” z zaskakującą precyzją. Głowica tnąca pracuje pod ciśnieniem 60 tys. psi, wycinając wykładziny z dokładnością do +/-0,1mm.

Ale - nie trzeba zaczynać od zera, aby stworzyć wyjątkową posadzkę. Polyflor ma asortyment standardowych borderów, pojedynczych elementów i wykładzin we wzory, który oferuje mnóstwo opcji pozwalających na tworzenie pięknych podłóg – tak po prostu!

Zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia i zrealizowania najbardziej szalonych podłogowych pomysłów.

Kategorie: Inspiracje