płytki dywanowe Shaw

Biura Dynamic Yield - elastyczna tradycja

komentarzy: 0
30 Lipiec 2021

Biura Dynamic Yield mieszczą się w centrum biznesowym Tel Awiwu, w wieżowcu TohA Tower.

ROY DAVID ARCHITURE otrzymała zlecenie zaprojektowania najnowszej przestrzeni biurowej firmy z wykorzystaniem współczesnego podejścia do jej ideałów. Wykorzystując platformę personalizacji Dynamic Yield oraz geometrię projektu ToHa, RDA stworzyło unikalną przestrzeń, która integruje podstawy i tożsamość firmy.

Koncepcja projektu była silnie inspirowana tradycyjnym wzornictwem, jednocześnie zmieniając je w celu uzyskania tożsamości firmy. Pomieszczenia na terenie Dynamic Yield obejmują prywatne pokoje do pracy, pokoje dla zespołów, przestrzenie do wspólnych spotkań oraz dużą kuchnię otoczoną ścianą kurtynową, a także inne dynamiczne przestrzenie do spotkań.

Głównym założeniem projektu było wykorzystanie obfitości naturalnego światła i umieszczenie większości stanowisk pracy wzdłuż zewnętrznych okien budynku. Wewnątrz piętra znajdują się mniejsze pomieszczenia, prywatne pokoje i formalne miejsca spotkań. Podejście projektowe było głównie inspirowane tym, co ludzie przywykli postrzegać jako "tradycyjne środowisko" i miało zmusić pracowników do innego spojrzenia na typowe przestrzenie pracy.

Nastrój i nastawienie są wzmocnione przez użycie kombinacji naturalnych i eklektycznych materiałów, takich jak drewno, druki, rattan, metal, beton i zieleń, jak również włączenie żywych kolorów, takich jak róż, czerwień czy zieleń. Inne niestandardowe elementy stolarskie zostały również zintegrowane w całym projekcie, tworząc spersonalizowaną przestrzeń.

Celem RDA była reinterpretacja tradycyjnego pomysłu przy jednoczesnym wykorzystaniu elastyczności, która jest potrzebna do stworzenia przestrzeni, która jest nie tylko całkowicie unikalna dla Dynamic Yield, ale która będzie miała możliwość rozwoju i transformacji wraz z firmą.

W projekcie wykorzystano między innymi płytki dywanowe Shaw Contract z kolekcji Haven,Dye Lab, Off the Grid  

Inwestycja: Dynamic Yield, Tel Aviv, Izrael

Projekt: Roy David Archtiecture

Foto: Itay Benit

Realizacja jest finalistą 15 edycji Konkursu Shaw Contract Design Awards w kategorii Medium Office space

Kategorie: Inspiracje

Inne spojrzenie na płytkę dywanową!

komentarzy: 0
28 luty 2019

Kolekcja Inside Shapes powstała żeby dać projektantom wnętrz  swobodę ekspresji twórczej: umożliwić projektowanie podłogi, a nie tylko wybór wzoru i koloru. Żeby umożliwić osiągnięcie szeregu różnych efektów w różnych ustawieniach i zwiększyć wpływ projektantów na nasz ruch, zachowanie i nastrój.

Wynikiem współpracy Shaw Contract ze sztokholmskim studiem projektowym Form Us With Love jest opracowanie przełomowego produktu w obszarze wykładzin podłogowych. Początkiem całej koncepcji  jest proste przeformowanie płytki  jako obiektu, a nie powierzchni. Otworzyło to możliwości innego myślenia o tym, czym może być płytka dywanowa, poza zmianami wzoru i koloru. Zamiast projektowania produktu projektanci zastanawiali się, czy mogą stworzyć zestaw narzędzi dla architektów taki, aby mogli oni zaprojektować własny produkt.
Misją zespołu projektowego stało się udzielenie kreatywnej odpowiedzi na potrzebę udoskonalenia funkcjonowania nowoczesnych środowisk pracy i ich atmosfery.

Form Us With Love to międzynarodowe studio projektowe założone w 2005 roku. Od momentu powstania studio słynęło z pasji do projektowania i demokratycznego potencjału. Ich przekonaniem jest, że wszyscy mamy prawo do konstruktywnego projektu. W rdzeniu studia tkwi proces, który łączy tradycyjne kreatywne praktyki z prostym, strategicznym myśleniem. Główną intencją jest ewolucja w związku z potrzebami każdego projektu, jego miejscem na rynku i stale zmieniającymi się potrzebami prawdziwych ludzi.

Dlaczego rozpoczęli prace z Shaw Contract?

Żyjemy w czasach, w których wolność wyboru i ekspresji nigdy nie była bardziej ceniona. Przełamujemy granice, dekonstruujemy instytucje i zakłócamy systemy, aby zbudować przyszłość lepszą niż nasza przeszłość. W tym duchu chcieliśmy myśleć poza własnymi polami. Zapytaliśmy, dlaczego nasz produkt jest taki, jaki jest i czy możemy go ulepszyć. Rzuciliśmy wyzwanie naszemu doświadczeniu, korzystając z projektu, aby zbadać, w jaki sposób możemy dostosować to, co robimy, do tego, czego ludzie oczekują i myślą dzisiaj. Elastyczny zestaw narzędzi do twórczej ekspresji jest naszą odpowiedzią.

Inside Shapes przekłada statyczne wnętrze na rozważane środowisko. Od biur, przez szkoły, handel detaliczny, po wnętrza hotelowe, architekci i projektanci szukają sposobów, aby zaangażować i ożywić ludzkie doświadczanie w przestrzeniach komercyjnych. Większą uwagę poświęcamy dziś sposobom, w jakie nasze środowisko pozwala nam się czuć i zachowywać oraz w jaki sposób projekt może być wykorzystywany w skali od makro do mikro w celu poprawy naszych doświadczeń. Inside Shapes to więcej niż rozwiązanie dla rynku. To więcej niż zestaw narzędzi dla projektantów. To szansa, intencja i zobowiązanie do tworzenia lepszych wnętrz, które sprawiają, że ludzie czują się dobrze.

4 kształty

12 kolorów

17 gotowych zestawów

Różne kształty przedstawiają intrygujące możliwości. Inspirują one obecną u wszystkich  potrzebę zabawy kształtami  co jest istotną częścią twórczej ekspresji. Różne kształty, które pasują do siebie, dają możliwości  zaprojektowania wielu ustawień zbudowanych z zaledwie kilku komponentów. Stwarza to wiele możliwych efektów. Powtórzenia znanych kształtów graficznych mogą być jednocześnie odważne lub spokojne, zabawne lub poważne. Ostatecznie wybrano cztery kształty, z których każdy tworzy standardową kwadratową płytkę o wymiarach 61 cm: kwadrat, przekątna, krzywa i punkt.

Dla uzupełnienia kształtów dobrana  została paleta 12 kolorów isnpirowanych kolorem materiałów i narzędzi stosowanych w bduownictwe, wzbogacona o  jasne i ciemne wariacje dla zyskania dodatkowego kontrastu. Gra kombinacjami  kształtu, koloru i cienia tworzy niezliczone możliwości efektów końcowych.

Premixes

Na początek zaprojektowano 17 gotowych zestawów do różnych zastosowań , które można zamówić w standardzie.

Każde opakowanie zawiera różne wyselekcjonowane przez nas kształty i odcienie, za pomocą których można uzyskać różnorodne efekty. Odcienie od ciepłych po chłodne, kształty od zaokrąglonych po graniaste czy wzory od dynamicznych po eleganckie spełnią każde wymagania. Nie istnieje jeden ustalony sposób instalacji tych płytek – każdy jest dobry i każdy jest piękny.

Niezwykłość Inside Shapes polega na tym, że można także zaprojektować swoją własną konfigurację.

Po informacje szczegółowe zapraszamy do Doradców Polflor.

Konfigurator dostępny jest na www.insideshapes.com 

Kategorie: Design

Akademik z amerykańskiego snu

komentarzy: 0
16 Sierpień 2017

Sposób, w jaki student mieszka, studiuje i współdziała zmienia się zawsze. Akademik  Uniwersytetu w Philadelphii  zaprojektowany przez pracownię  Sixthriver Architects proponuje różne sposoby życia i spędzania wolnego czasu . Duże wielofunkcyjne sale dzienne wyposażono w  wyściełane kanapy do relaksu, dzięki czemu  przypominają przestrzenie, które można znaleźć w przytulnych okolicznych kawiarenkach. Sala kinowa otwiera się do salonu za pomocą ogromnych przesuwnych drzwi, oferując  przestrzeń do działania w większych grupach.  Znajdujące się na antresoli, centrum fitness jest obudowane szklanymi ścianami i otwarte na lobby akademickie, dzięki czemu trwa ciągła interakcja między studentami.  Akademickie Centrum Sukcesu w zależności od potrzeb zapewnia miejsce do indywidualnej pracy  w open space  lub, dla większej grupy w zamkniętym pokoju. Zespół projektantów zajął się prywatnymi i półprywatnymi pomieszczeniami studenckimi oraz wyborem mebli tak, aby wyróżnić  obszary właściwe dla różnych sposobów studiowania.

W lobby akademickim i rekreacyjnym, konieczny był wybór podłogi wspomagającej nastroje aktywności, odpoczynku, współpracy i wspólnoty. Przestrzenie rekreacyjne są epicentrum aktywności społecznej i interakcji studentów. Wyposażono je w płytki w różnych kształtach  w spokojnych kolorach, a  dodane kolorowe wstawki wprowadzają stylistykę rodem z gier komputerowych i dynamizują przestrzeń. Miejsca relaksu ubrano w klasyczną drewnianą podłogę wzbogaconą ciekawymi strukturalnie, miękkimi dywanami.  W wykładziny dywanowe wyposażono również pomieszczenie dla rezydentów, aby zapewnić im jak najbardziej domowe i komfortowe warunki mieszkania.

W tym miejscu kampusu uniwersyteckiego, w śródmieściu Philadelphii  Akademik łączy się naturalnie z intymną atmosferą sąsiedztwa.  Zespół projektantów stworzył przestrzeń, która ma promować poczucie wspólnoty i prywatności w życiu studentów. W holu jest duży kolaż okładek starych płyt winylowych, tworzący dynamiczną i teksturowaną ścianę. Drewno z odzysku,  surowa stal , dywany vintage , wprowadzają paletę kolorów inspirowanych przez sąsiedztwo i stanowią ciepłe tło życia rezydentów.

w realizacji wykorzystano wykładziny Shaw Contract

projekt: Sixthriver

Kategorie: Inspiracje