podłoga do restauracji

Surf Snowdonia Center – Walia

komentarzy: 0
15 Lipiec 2016

Kontynuując wakacyjne klimaty na naszym blogu, a będąc zainspirowaną waleczną drużyną piłkarzy walijskich znalazłam dla Was bardzo ciekawe miejsce do zobaczenia w Conway Valley w Północnej Walii.

W Conway Valley, w Dolgarrog  przez ponad 100 lat działała fabryka aluminium, która jednak wyeksploatowała swoje możliwości i została ostatecznie zamknięta w 2007 roku i rozebrana w 2009.

Różne były plany co do zagospodarowania tego terenu – jednak zdecydowanie największym wyzwaniem i najciekawszym pomysłem było zbudowanie w miejscu fabryki sztucznego basenu do uprawiania surfingu. … Walijczycy mają jednak pomysły!

I tak w 2013 roku firma Conway Adventure Leisure rozpoczęła inwestycję.  Oczyszczenie terenów pofabrycznych wiązało się z wydobyciem i recyclingiem ponad 25 tysięcy metrów sześciennych różnych materiałów, z czego na miejscu wykorzystano ponad 400 ton stali, żeliwa i miedzi.  Budowę komplikował fakt, że w miejscu inwestycji jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych – znajduje się na równinie zalewowej rzeki Conway, przez co obiekt wymagał palowania w celu stabilizacji.

Na miejscu starej fabryki powstał basen o długości 300 metrów i szerokości 100 metrów, zwierający w sumie 6 milionów metrów sześciennych słodkiej wody. W basenie umieszczono mechanizm, który generuje jednocześnie 3 fale o różnej wysokości. Najdłuższa fala może mieć 2 metry wysokości, trwać 16 sekund i nieść surfera na odległość 150 metrów. Jest to podobno najdłuższa sztuczna fala na całym świecie.  Woda w basenie to deszczówka pochodząca z okolicznych zbiorników, poddawana oczyszczaniu co 24 godziny.

Oprócz basenu Snowdonia Surf Center obejmuje również  36 domków kampingowych, kawiarnię – bar, sklep, plac zabaw dla dzieci i salę, w której odbywają się różne zajęcia fitnessowe i eventy. W pierwszych dniach po otwarciu, dziennie cały kompleks odwiedzało blisko 1000 osób, pierwszy sezon działalności zakończono z wynikiem 97% obłożenia.

Ale dlaczego tak wiele czasu poświęcamy temu obiektowi?

Otóż wspomniana kawiarnia – bar została wyposażona w podłogi z paneli winylowych Expona. Długie pomieszczenie, z cało ściennym przeszkleniem wychodzi na taras, trybunę oraz oczywiście basen. Aranżację wnętrza utrzymano w lekkim, wakacyjnym nastroju – jednak dalekim od cukierkowych „hawajskich”  klimatów. Jasne ściany, industrialne wykończenie sufitu, meble z jasnego drewna połączone z czarną stalą, miękkie niebieskie kanapy i fotele tworzą przyjazną, odprężającą atmosferę współgrającą z krajobrazem za oknem. Podłogi wyłożono panelami Expona Commercial Wood w kolorze ciemnego drewna, które naszym zdaniem bardzo dobrze „spina” wnętrze. 

Na zdjęciach jakie udostępnia Surf Snowdonia Center można zobaczyć, że podłoga jest naprawdę mocno eksploatowana, więc  wszystkie cechy LVT  – trwałość, odporność na zarysowania i uszkodzenia, łatwość utrzymania w czystości  są tutaj szczególnie ważne.

 

Produkt zastosoway w realizacji:

Expona Commercial Wood PUR / Weathered Country Plank 4019  

Fotografie

Snowdonia Surf Center

Wnętrza – Polyflor Ltd.

Kategorie: Realizacje

Podłoga w restauracji, kawiarni, pubie ...

komentarzy: 1
24 Maj 2016

Ilu z Was zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem wyposażenia i aranżacji wnętrza restauracji czy kawiarni jest podłoga? 

Jeżeli się zastanowicie przez chwilę to przed oczyma przemkną Wam: 

płytki ceramiczne ( i irytująco piszczące po nich meble) ,

płytki kamienne ( zimne!) ,

drewno ( wymaga pielęgnacji)

czy wykładzina ( och, te plamy!).

Dlatego Polflor poszukującym idealnej podłogi do restauracji , kawiarni, pubów i tym podobnych miejsc, sugeruje sprawdzone rozwiązanie – płytki i panele winylowe.

Od razu powiemy – nie bójcie się!

Ten produkt wcale nie wygląda jak plastikowa podróbka, czy kiepskiej jakości  wykładzina PVC.  Płytki i panele winylowe ( na zachodzie nazywane Luxury Vinyl Tiles) to starannie wykonane, wysokiej jakości , dopracowane w najmniejszym szczególe materiały, które idealnie odwzorowują naturalny kamień, drewno, ceramikę.

Podsumowując argumenty za panelami winylowymi:

- łatwość ewentualnej naprawy ( cicho i szybko);

- mały odpad technologiczny – tylko 3-4 %,

- wyjątkowo długi okres gwarancji- nawet 15 lat,

- łatwość sprzątania i konserwacji nawet najbardziej designerskich motywów,

- idealne odwzorowanie naturalnego materiału – inwestorzy pozostają sceptyczni do momentu gdy zobaczą większą próbkę na żywo;

- ciepło i dobra akustyka paneli - często projekty przewidują  w pomieszczeniach  kamień, beton ale ich głośność i zimno w odczuciu dyskwalifikują ten materiał, a LVT pozwala zupełnie bez ograniczeń podejść do aranżacji,

- produkty LVT nie wydzielają substancji szkodliwych w pomieszczeniach , a po zużyciu są w 100% poddawane recyclingowi,

 

W ofercie firmy Polflor szczególnie polecamy  płytki i panele winylowe EXPONA , Affinity 255  , DECO WOVEN .

Kategorie: Realizacje