Muzeum Morskie NORSK - surowy klimat norweskiego morza

komentarzy: 0
25 Kwiecień 2016

Norwegia to morze – taką informację przekazują  wystawy  w niesamowitym muzeum morskim w Oslo. Założone w 1914 roku Muzeum ma bogatą historię pozwalającą prześledzić jak przez stulecia rozwijały się morskie tradycje Norwegii – od statków Wikingów, poprzez wyprawę Kon-Tiki do współczesnych związków kultury z tematyką morską.

Historyczne i archeologiczne artefakty, dzieła sztuki, modele, instrumenty nawigacyjne, narzędzia: wszystko spotyka się ze sobą w sześciu wystawach, oferując interaktywne doświadczenia dla wszystkich odwiedzających. Piękne wielkoformatowe zdjęcia na ścianach, odpowiednie oświetlenie i meble inspirowane nadmorskimi skałami – wszystko kreuje surową atmosferę norweskiego wybrzeża.

Istotnym wkładem w niesamowity klimat wystaw są również podłogi wyłożone ponad 1000 mkw kauczukowych wykładzin Artigo. Przestrzenie w jednej części  za pomocą gładkiej wykładziny w monokolorze Uni / Nd w dwóch odcieniach szarości – rozświetlają wnętrze, korelując z przesączającym się z okien i ścian światłem.  Pozostała powierzchnia podłóg  utrzymana w klasycznej czerni, dzięki charakterystycznemu wyglądowi - „twardej i zardzewiałej” wykładzinie Ardesia, robi z pewnością dużo by przekazać uczucia i doświadczenia surowego i pięknego nastroju morzu norweskiego.

 

Fot. Hanne Jørgensen

Kategorie: Inspiracje

Dodaj komentarz