Trudny temat posadzek w szpitalach

komentarzy: 0
22 Listopad 2012

Szpitale są trudnymi obiektami do zaprojektowania. Z jednej strony nowoczesne technologie, maksymalnie dobre warunki higieniczne – wręcz sterylność, a z drugiej strony – muszą to być przestrzenie, w których pacjenci będą czuli się dobrze, przestrzenie przyjazne, spokojne i tchnące optymizmem. 

Jedną z ostatnich realizacji firmy Polyflor, brytyjskiego producenta winylowych wykładzin obiektowych i mieszkaniowych, są posadzki ( ok.10.000m2)  na nowym Oddziale dla Kobiet i Dzieci w Szpitalu Royal Oldham, gdzie położono wiele różnych odcieni z kolekcji Pearlazzo PUR.

Wykładzina Pearlazzo PUR daje nie skończone możliwości aranżacyjne - można ją spawać na łączeniach i do zagiętych listew tworząc ciągłe i nieprzenikalne powierzchnie, w których brud czy drobnoustroje nie znajdą żadnego schronienia. Powłoka PUR oznacza również, że taką posadzkę bardzo łatwo się czyści. Dodatkowe wrażenie robią wzory wycięte za pomocą technologii waterjet.

W nowej klasyfikacji BRE Global wykładzina Pearlazzo PUR uzyskała ocenę BRE A+ do zasadniczych zastosowań takich jak placówki opieki zdrowotnej czy edukacyjne. Ponadto Pearlazzo PUR nadaje się w 100% do ponownego przetwarzania, dzięki usłudze odzyskiwania wykładzin winylowych Recofloor, i zawiera 25% materiału z recyklingu.

Pearlazzo PUR spełnia wymogi EN 649/EN ISO 10581 oraz przeszło pełne badania wymagane przez standard bezpieczeństwa pożarowego EN 13501-1, a także najbardziej rygorystyczne badania emisji LZO, w tym Indoor Air Comfort GOLD Eurofins nie wykazując jakiegokolwiek negatywnego wpływu na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Firma Polyflor organizuje też coroczne warsztaty związane z projektowaniem obiektów i wnętrz związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia – więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć pod adresem www.architectsforhealth.com.

Kategorie: Realizacje

Dodaj komentarz